Galeria:
pon - nie: 09:00 - 21:00
Cinema City:
pon - nie: 09:30 - 22:45
Carrefour:
pon - nie: 08:00 - 22:00
Aktualności

Shoppin’ with Chopin w Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy

Shoppin’ with Chopin w Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy

Niecodzienną propozycję na urozmaicenie zakupów ma CH Focus w Bydgoszczy. Klienci, którzy odwiedzą centrum w najbliższą niedzielę, 4 marca, będą mogli usłyszeć na żywo muzykę Fryderyka Chopina. Trwającymi cały dzień koncertami centrum uczci przypadające w tym miesiącu urodziny kompozytora. Podczas wydarzenia „Shoppin’ with Chopin” w CH Focus
w Bydgoszczy wystąpią wybitni soliści oraz młodzi adepci muzyki klasycznej, a towarzyszyć im będzie orkiestra kameralna.

W marcu tego roku obchodzimy 208. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina – jednego
z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Nie wiadomo, kiedy dokładnie urodził się twórca, jednak zgodnie z jego wolą jako datę urodzin przyjmuje się dzień 1 marca. Chopin, piszący głównie na fortepian, był autorem dwóch koncertów na ten instrument oraz ogromnej liczby miniatur muzycznych, takich jak mazurki, walce, etiudy oraz preludia, a także pieśni i sonat.

Właśnie te kompozycje, a także jeden z koncertów fortepianowych – e-moll op. 11 – można będzie usłyszeć 4 marca w CH Focus w Bydgoszczy. W ramach wydarzenia „Shoppin’ with Chopin” w centrum handlowym wystąpią laureaci międzynarodowych oraz krajowych konkursów pianistycznych.

Otwierający wydarzenie koncert, który potrwa w godzinach 15:00-16:00, uświetni występ sopranistki. Zaprezentują się także pianiści: Nguyen Viet Trung, wykształcony w Polsce wietnamski artysta, i pochodząca z Bydgoszczy Emilia Biskupska.

Podczas zaplanowanego na godziny 18:00-19:00 koncertu wieczornego wystąpi Adam Kałduński, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który zagra Koncert e-moll
z towarzyszeniem 13-osobowej orkiestry kameralnej. Pianista, laureat ogólnopolskich
i międzynarodowych konkursów, brał także udział w licznych kursach mistrzowskich, m.in.
u Nikolaia Demidenko, Kevina Kennera czy Tobiasa Kocha. Specjalizujący się w interpretacjach muzyki Chopina artysta wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Dodatkowo w godzinach przedpołudniowych, od 12:00 do 13:00, z repertuarem rozrywkowym wystąpią najmłodsi wirtuozi fortepianu.

Cieszymy się, że jako jedno z ulubionych miejsc zakupów bydgoszczan, możemy również propagować artystów związanych m.in. z naszym regionem. W koncertach w ramach Shoppin’ with Chopin wezmą udział młodzi i niezwykle uzdolnieni muzycy, którzy już teraz wyróżniają się talentem i wrażliwością. Mamy nadzieję, że to kulturalne wydarzenie będzie dla naszych klientów przyjemną i wartościową propozycją na spędzenie wolnego czasu. Shoppin’ with Chopin to ciekawy pomysł na spotkanie z muzyką klasyczną w nietypowej przestrzeni mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

„Koncerty urodzinowe” to seria organizowanych co roku w przestrzeni handlowej wydarzeń, inspirowanych „Fête de la Musique” – pochodzącą z Francji ideą powszechnego muzykowania w miejscach nieoczywistych. Połączenie swobodnej atmosfery centrum handlowego
i indywidualnego stylu artystów tworzy przyjazną przestrzeń́, w której nowe grupy odbiorców cieszą się radością artystycznego przeżycia. „Odczarowana” w ten sposób muzyka klasyczna
w niezobowiązujący sposób zachęca odbiorców do dalszych muzycznych poszukiwań.

Koncerty w ramach „Shoppin’ with Chopin” odbędą się 4 marca o godzinach: 12:00, 15:00
i 18:00 na pasażu
  w CH Focus w Bydgoszczy. Wstęp jest bezpłatny.

 

Data dodania: 22 lutego 2018